Qebele Gezilecek Yerler – Gece Hayatı, Gezilecek Yerler

Başlangıç / Gezilecek Yerler / Qebele Gezilecek Yerler

Qebele Gezilecek Yerler


Azerbaycan ülkesinin sınırları içinde bulunan bir şehirdir. Qebele kebele rayonunun ticari merkezi olması ile ünlü olan bir yerleşim alanıdır. Ticari olarak senelerdir bu ülke içinde bir merkez olmasından dolayı sürekli olarak bir gelişim göstermiştir. Tarihi açıdan pek fazla bir tarihi yapısı olmamasına karşın kültürel alanda ve sosyal alanda şehre gelen ziyaretçileri ağırlayacak olan bir çok alana sahiptir. Bundan dolayı da Qebele Gezilecek Yerler bakımından ziyaretçilerine büyük imkanlar sunabiliyor diyebiliriz. Azerbaycan ülkesindeki başkent Bakü şehrinden sonra en büyük şehirlerden birisi olan bu Qebelede nerelere gidilip nereler görülmeli bunları sizlere bir bir anlatalım.

Tufandağ Winter Summer Tourism Holiday Complex

Hem yaz mevsimi için hem de kış mevsimi için tatil yapmak isteyenlere büyük olanaklar sunan bu tatil kompleksi içinde kayak ve snowbord bölgeleri kros kayağı bölgeleri doğa ve park alanları ve de açık hava aktiviteleri gibi bir çok olanak ziyaretçilere sunuluyor. Aynı zamanda bu bölge içinde yer alan otelin hizmeti de oldukça kaliteli olarak bilinmektedir. Kısacası aileniz ile güzel ve sosyal tesisi bol olan bir yerde tatil yapmak isterseniz listenizdeki ilk sıralarda olması gereken bir yerdir.

Gabaland

Azerbaycan ülkesinin qebele şehrinde olan bu gabaland aslında bir lunapark alanıdır. Ülke sınırları içindeki en geniş çaplı ve bir çok imkanı olan eğlence merkezlerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Kesinlikle Qebele Gezilecek Yerler arasındaki yerini almıştır. Eğlenmek isteyenler için en ideal yerdir.

Yeddi Gozel Waterfall

Doğa ortamı arayanlar için qebele şehri içindeki en büyük ve en çok tercih edilen alandır. Yeşilin her tonunu bulacağınız bu ormanlar içinde güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda orman içindeki derelerin sesi de sizlerin çok hoşuna gidecektir. Temiz havası ile de oldukça ünlüdür.

Qebele City New Mosque

Azerbaycan ülkesi sınırları içinde olan bu qebele şehrinde en son yapılan ve şehir içindeki en büyük çaplı yeni camiidir. Qebele Gezilecek Yerler arasında dini ibadet merkezi olarak bu yer ön plana çıkıyor.


Hakkında: Bircan

Buda Çok Okundu

Van Gezilecek Yerler

Türkiye’nin birçok noktasının tarihe şahitlik yaptığı şehirler arasında yer alan Van gezilecek yerleri içerisinde kaleler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir